Ameliyatsız Yüz Germe - HIFU

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) Türkçe karşılığı ise yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason olarak ifade edilebilir. Ses dalgaları ile yapılan bir tedavi yöntemi olup, dünyanın en etkili cilt toparlama ve cilt gençleştirme uygulamaları arasında yer alır.
Cilt gençleştirmede kullanılan lazerler cildin belli bir derinliğinin altına inemezler.Bir ameliyat olmadığı için genel yada lokal anestesiz kullanılmaz. HIFU ile cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşır. Lazer ve radyofrekans cihazları cildin bu kadar derinine inemez.
Fasya dokusu cilt germe amaliyatlarında cildi toparlamak için müdahale edilen bir bölgedir. Fokuslu ultrason işlemi cildin altına odaklanarak fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşturur ve fasyadaki küçülme nedeniyle işlemden hemen sonar cildin sarkmış alanlarında toparlanma gözlenir. Fokuslu ultrason ayrıca ciltteki kollajeni arttırdığı için işlemden sonar ciltteki toparlanma artışı devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır. Yüzünüzde yara, yanık, kabuklanma veya her hangi bir olumsuz durum oluşmaz.

HIFU nasıl uygulanır?

Bir ameliyat olmadığı için genel yada lokal anestezi kullanılmaz. İşlemden yarım saat önce tropikal bir anestezi krem ile işlem rahatlığı arttırılır. Hasta tamamen uyanık ve konuşabilir durumda işlem gerçekleştirilir. İşlem bölgeye göre 1 saat ile 2 saat arasında değişebilir.

Hangi bölgelere uygulanır?

Özellikle yüz bölgesi için revaçta olan HIFU, formunu kaybetmiş tüm bölgeler için uygulanabilir. Yüz, kaz ayakları, boyun, gıdı, dekolte, karın, iç bacak, bacak, kol gibi bölgelere sıkça uygulanmaktadır.

 

HIFU kimlere uygulanmaz?

– Yüzünde veya uygulama yapılacak bölge de aktif cilt enfeksiyonu olan kişilere
– Yara iyileşmesine ya da kanın pıhtılaşmasına engel olan bir hastalığı olanlara
– Otoimmün hastalığı olanlara
– Diyabet ve epilepsi hastalığı olanlara
– Çocuklara ve hamilelere
– Vücudunda kalp pili, elektronik cihaz veya metal stend olan kişilere uygulanmaz.

Bilgi Al