1

Başak SAĞLIK OKYAY

Kurucu Diyetisyen

         Kocaeli’de doğdum, 10 yaşımdan itibaren Bursa’da eğitimime devam ettim. 2013 Yılında Bursa Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Ardından lisans eğitimi için Kırklareli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne başladım. 2016 yılında YÖK Farabi Değişim Programıyla Hacettepe Üniversitesi’ni kazanarak, bir yıl süre ile lisans eğitimime orada devam ettim.
          2017 yılında iki ay boyunca Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Stajyer Diyetisyen olarak gerekli eğitimlerimi tamamladım. Birçok konferans ve seminerlere katılarak kendimi geliştirdim. Bu süreçte sporcu beslenmesine ilgim giderek arttı. Türkiye Cimnastik Federasyonundan aldığım eğitimi başarıyla tamamlayarak ‘Pilates Eğitmeni’ olmaya hak kazandım.
           Lisans eğitimimde son yılımda okurken aynı zamanda Kırklareli’de bir spor salonunda Diyetisyen ve antrenör olarak hizmet vermeye başladım. 2018 yılında ‘Dayanıklılık Sporlarında Karbonhidrat Alımının Performans Üzerine Etkisi ‘ konulu mezuniyet seminerimi yazdım. Bu derlemeyle 16.Uluslarası Spor Bilimleri Kongresi’ne sözlü bildiri ile katıldım. 1,5 yıl eğitmen ve diyetisyen olarak hizmet verdikten sonra çalışma hayatıma kısa bir süre Kocaeli’de bir yemek firmasında diyetisyen olarak devam ettim.
            2020 Haziran ayından itibaren kurucusu olduğum Diyetisyen Başak Sağlık Okyay Sağlıklı Yaşam Merkezi’ndeyim. Kişiye özel beslenme programları, Bodysculpt ve Cryolipoliz bölgesel incelme uygulamaları , HIFU – Fokuslu Ultrason ve Hydrafacial uygulamalarını içeren Anti-Aging üniteleri ile kliniğimde hizmet vermekteyim.

Hayal et ve başaracağına inan !
Değişime başlamak için bir telefon uzaklıktasın.